WooCommerce Multilingual & Multicurrency 5.0.0 - en to el translation catalogue (620 entries)

en: "%1$s" shipping class cost in %2$s
el: "%1$s" Κόστος κατηγορίας ταχυδρομικής αποστολής σε %2$s

en: %1$d %2$s are missing translations.
el: Λείπουν μεταφράσεις από %1$d %2$s.

en: %1$d %2$s is missing translations.
el: Λείπουν μεταφράσεις από %1$d %2$s.

en: %1$d %2$s translation missing.
el: Λείπει %1$d μετάφραση %2$s.

en: %1$d %2$s translations missing.
el: Λείπουν %1$d μεταφράσεις %2$s.

en: %d items
el: %d στοιχεία

en: %d products left
el: %d προϊόντα ακόμη

en: %s do not require translation.
el: Δεν απαιτείται μετάφραση για %s.

en: %s is currently translating all your products automatically.
el: Το %s μεταφράζει αυτήν τη στιγμή όλα τα προϊόντα σας αυτομάτως.

en: %s is installed and active.
el: Η προσθήκη %s εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε.

en: %s is not active.
el: Το %s δεν είναι ενεργό.

en: %s is not required in order to run WooCommerce Multilingual & Multicurrency but it’s recommended if you want to use separate product images and galleries for different languages.
el: Δεν απαιτείται το %s για να τρέξετε το WooCommerce Multilingual & Multicurrency, αλλά ενδείκνυται εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε χωριστές εικόνες προϊόντων και συλλογές για διαφορετικές γλώσσες.

en: %s is not set up.
el: %s δεν έχει ρυθμιστεί.

en: %s is set up.
el: %s έχει ρυθμιστεί.

en: %s translation
el: Μετάφραση του ονόματος ταξινόμησης %s

en: (Space)
el: (Διάστημα)

en: (previous value: %s)
el: (προηγούμενη τιμή: %s)

en: -- Choose a widget area --
el: -- Επιλέξτε μια περιοχή μονάδας (widget) --

en: --Attribute--
el: --Ιδιότητα--

en: --Taxonomy--
el: --Ταξινόμηση--

en: 1454.07 &raquo; 1450 when set to 10
el: 1454,07 &raquo; 1450 όταν ορίζεται σε 10

en: 1454.07 &raquo; 1454 when set to 1
el: 1454,07 &raquo; 1454 όταν ορίζεται σε 1

en: 1454.07 &raquo; 1500 when set to 100
el: 1454,07 &raquo; 1500 όταν ορίζεται σε 100

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%1$s</code> translations to version <code>%2$s</code>.
el: <strong>Μετάφραση WooCommerce διαθέσιμη</strong> &#8211; Εγκαταστήστε ή ενημερώσετε τις μεταφράσεις <code>%1$s</code> στην έκδοση <code>%2$s</code>.

en: API key (required)
el: Κλειδί API (απαιτείται)

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
el: Η ενέργεια απέτυχε. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add Currencies
el: Προσθήκη νομισμάτων

en: Add a new currency switcher to a widget area
el: Να προστεθεί ένας νέος εναλλαγέας νομίσματος σε μια περιοχή μονάδας (widget)

en: Add currency
el: Προσθήκη νομίσματος

en: Add new currency
el: Προσθήκη νέου νομίσματος

en: Add separate download files for translations when translating products
el: Να προσθέτονται χωριστά αρχεία λήψης για μεταφράσεις κατά τη μετάφραση προϊόντων

en: Add separate download files for translations when you translate this product
el: Να προσθέτονται χωριστά αρχεία λήψης για μεταφράσεις όταν μεταφράζετε αυτό το προϊόν

en: Add translation
el: Προσθήκη μετάφρασης

en: Additional CSS
el: Πρόσθετο CSS

en: All %1$s have the same %2$s assignments.
el: Όλα τα %1$s έχουν τις ίδιες αναθέσεις %2$s.

en: All %s are translated.
el: Όλα τα αντικείμενα (%s) είναι μεταφρασμένα.

en: All Accounts
el: Όλοι οι λογαριασμοί

en: All categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: All countries
el: Όλες τις χώρες

en: All countries except
el: Όλες τις χώρες εκτός

en: All countries except...
el: Όλες τις χώρες εκτός...

en: All countries except:
el: Όλες οι χώρες εκτός:

en: All currency switchers in your site are affected by the settings in this section.
el: Οι ρυθμίσεις σε αυτή την ενότητα επηρεάζουν όλους τους εναλλαγείς νομίσματος στον ιστότοπό σας.

en: All in selected currency
el: Όλα στο επιλεγμένο νόμισμα

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: All statuses
el: Όλες οι καταστάσεις

en: All store pages must be translated in the languages configured on the site.
el: Όλες οι σελίδες καταστήματος πρέπει να μεταφραστούν στις γλώσσες που έχουν οριστεί στον ιστότοπο.

en: All the products will be removed from the current order in order to change the currency
el: Όλα τα προϊόντα θα απομακρυνθούν από την τρέχουσα σειρά προκειμένου να γίνει αλλαγή του νομίσματος

en: All the products will be removed from the current order in order to change the language
el: Όλα τα προϊόντα θα απομακρυνθούν από την τρέχουσα σειρά προκειμένου να γίνει αλλαγή γλώσσας

en: All translation statuses
el: Όλες οι καταστάσεις μετάφρασης

en: Allowed HTML tags: <img> <span> <u> <strong> <em>
el: Επιτρεπτές ετικέτες HTML: <img> <span> <u> <strong> <em>

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: At least one currency must be enabled for this language!
el: Πρέπει να ενεργοποιηθεί τουλάχιστον ένα νόμισμα για αυτή τη γλώσσα!

en: At least one of these fields is required: title, content or excerpt
el: Απαιτείται τουλάχιστον ένα από τα εξής πεδία: τίτλος, περιεχόμενο ή απόσπασμα

en: Attribute Slug
el: Μόνιμος σύνδεσμος Ιδιότητας

en: Attribute slug: %s
el: Μόνιμος σύνδεσμος Ιδιότητας: %s

en: Attributes
el: Ιδότητες

en: Automatic Exchange Rates
el: Αυτόματες συναλλαγματικές ισοτιμίες

en: Autosubtract amount
el: Αυτόματη αφαίρεση ποσού

en: Available parameters
el: Διαθέσιμες παράμετροι

en: Bank Account
el: Τραπεζικός λογαριασμός

en: Because this site uses the default permalink structure, you cannot use slug translation for product permalinks.
el: Επειδή αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη δομή μόνιμων συνδέσμων, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μετάφραση των μόνιμων συνδέσμων για μόνιμους συνδέσμους προϊόντων.

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Booking currency
el: Νόμισμα κράτησης

en: Bookings
el: Κρατήσεις

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: By default, show reviews in all languages
el: Εμφάνιση των αξιολογήσεων σε όλες τις γλώσσες από προεπιλογή

en: Caching may cause currency display issues for your customers if you are using the multicurrency feature.
el: Η κρυφή προσωρινή μνήμη μπορεί να προκαλέσει προβλήματα κατά την προβολή των νομισμάτων για τους πελάτες σας, αν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων.

en: Calculate costs in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός κόστους σε άλλα νομίσματα

en: Calculate prices in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Calculate shipping costs in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός κόστους ταχυδρομικής αποστολής σε άλλα νομίσματα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel (stay with the Translation Editor)
el: Άκυρο (παραμονή με τον Επεξεργαστή μεταφράσεων)

en: Cannot get exchange rates. Connection failed.
el: Αδυναμία λήψης συναλλαγματικής ισοτιμίας. Η σύνδεση απέτυχε.

en: Cart
el: Καλάθι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Change default language
el: Αλλαγή προεπιλεγμένης γλώσσας

en: Changes in these translations will affect terms in general! ( Not only for this product )
el: Οι αλλαγές σε αυτές τις μεταφράσεις θα επηρεάσουν γενικά τους όρους! (Όχι μόνο για αυτό το προϊόν)

en: Cheatin' huh?
el: Μήνυμα σφάλματος (Τα cookie τρίτων μερών δεν είναι ενεργοποιημένα στον φυλλομετρητή σας.)

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Checkout &rarr; Pay
el: Ολοκλήρωση αγοράς &rarr; Πληρωμή

en: Choose a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Choose if you need multiple currencies
el: Να επιλέξετε αν χρειάζεστε πολλαπλά νομίσματα

en: Choose which attributes to make translatable
el: Να επιλέξετε ποιες ιδιότητες θα είναι μεταφράσιμες

en: Choose which currency to display when a client switches languages
el: Επιλέξτε ποιο νόμισμα θα εμφανίζεται όταν ένας πελάτης αλλάζει γλώσσα

en: Choosing if you need multiple currencies
el: Επιλογή πολλαπλών νομισμάτων

en: Choosing which attributes to make translatable
el: Επιλογή των ιδιοτήτων που θα γίνουν μεταφράσιμες

en: Clear all colors
el: Απαλοιφή όλων των χρωμάτων

en: Clear list
el: Απαλοιφή λίστας

en: Click to see the prices in the other currencies as they are currently shown on the front end.
el: Κάντε κλικ για να δείτε τις τιμές σε άλλα νομίσματα όπως εμφανίζονται αυτή τη στιγμή στο προσκήνιο.

en: Client ID
el: Αναγνωριστικό πελάτη

en: Client Location
el: Τοποθεσία πελάτη

en: Close setup
el: Κλείσιμο ρύθμισης παραμέτρων

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Color theme
el: Θέμα χρωμάτων

en: Composite Products ( Components )
el: Σύνθετα προϊόντα ( Στοιχεία )

en: Composite Products ( Scenarios )
el: Σύνθετα προϊόντα ( Σενάρια )

en: Configuration Warnings
el: Προειδοποιήσεις ρύθμισης παραμέτρων

en: Configure multicurrency for multilingual sites
el: Διαμόρφωση πολλαπλών νομισμάτων για πολύγλωσσους ιστοτόπους

en: Configure multicurrency mode
el: Ρυθμίστε την λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων

en: Configure per country availability for this payment gateway
el: Ρυθμίστε τη διαθεσιμότητα αυτής της πύλης πληρωμών ανά χώρα

en: Configure products slug translation
el: Διαμόρφωση μετάφρασης μόνιμων συνδέσμων προϊόντων

en: Configure specific product properties that should be synced to translations.
el: Ρύθμιση παραμέτρων συγκεκριμένων ιδιοτήτων προϊόντων οι οποίες πρέπει να συγχρονίζονται στις μεταφράσεις.

en: Configure thumbnail and gallery synchronization to translations.
el: Ρύθμιση συγχρονισμού μικρογραφιών και συλλογών σε μεταφράσεις.

en: Congrats! You've just earned some money using WooCommerce Multilingual & Multicurrency.
el: Συγχαρητήρια! Μόλις κερδίσατε μερικά χρήματα χρησιμοποιώντας το WooCommerce Multilingual & Multicurrency.

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content / Description
el: Περιεχόμενο / Περιγραφή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Core
el: Βασική

en: Costs and values in custom currencies
el: Κόστος και αξίες σε προσαρμοσμένα νομίσματα

en: Country availability
el: Διαθεσιμότητα ανά χώρα

en: Create missing translations
el: Δημιουργία μεταφράσεων που λείπουν

en: Currencies
el: Νομίσματα

en: Currencies order updated
el: Η σειρά των νομισμάτων ενημερώθηκε

en: Currencies to display for each language
el: Νομίσματα προς εμφάνιση για κάθε γλώσσα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency - no orders found
el: Νόμισμα – δεν βρέθηκαν παραγγελίες

en: Currency Position
el: Θέση νομίσματος

en: Currency Preview
el: Προεπισκόπηση νομίσματος

en: Currency available in
el: Νόμισμα διαθέσιμο σε

en: Currency displayed first
el: Το νόμισμα εμφανίζεται πρώτο

en: Currency settings for %s
el: Ρυθμίσεις νομίσματος για %s

en: Currency switcher
el: Eναλλαγέας νομίσματος

en: Currency switcher colors
el: Χρώματα εναλλαγέα νομίσματος

en: Currency switcher options
el: Επιλογές εναλλαγής νομίσματος

en: Currency switcher preview
el: Προεπισκόπηση εναλλαγής νομίσματος

en: Currency switcher style
el: Στυλ εναλλαγής νομίσματος

en: Current currency background color
el: Χρώμα φόντου τρέχοντος νομίσματος

en: Current currency font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς τρέχοντος νομίσματος

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Currently, there are %s variations that need to be created.
el: Αυτή τη στιγμή υπάρχουν %s παραλλαγές οι οποίες πρέπει να δημιουργηθούν.

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Product attributes
el: Ιδιότητες προσαρμοσμένων προϊόντων

en: Custom Tabs
el: Προσαρμοσμένες Καρτέλες

en: Custom Taxonomies
el: Προσαρμοσμένες ταξινομήσεις

en: Custom field %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του προσαρμοσμένου πεδίου %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Custom settings for %s
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις για %s

en: Custom taxonomy %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων της προσαρμοσμένης ταξινόμησης %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Custom type %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του προσαρμοσμένου τύπου %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Customize the currency switcher
el: Προσαρμογή του εναλλαγέα νομίσματος

en: Daily
el: Ημερησίως

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Decimal Separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού δεκαδικών

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 1/6]
en: Some taxonomies in your site are forced to be untranslatable. This is causing a problem when you're trying to run a multilingual WooCommerce site.
el: Μερικές ταξινομήσεις στον ιστότοπό σας είναι αναγκαστικά μη μεταφράσιμες. Αυτό προκαλεί πρόβλημα όταν προσπαθείτε να διαχειριστείτε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο WooCommerce.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 2/6]
en: A plugin or the theme are probably doing this.
el: Αυτό προκαλείται μάλλον από μια προσθήκη ή θέμα.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 3/6]
en: What you can do:
el: Να τι μπορείτε να κάνετε:

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 4/6]
en: 1. Temporarily disable plugins and see if this message disappears.
el: 1. Να απενεργοποιήσετε προσωρινά τις προσθήκες και να δείτε αν θα εξαφανιστεί αυτό το μήνυμα.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 5/6]
en: 2. Temporarily switch the theme and see if this message disappears.
el: 2. Να αλλάξετε το θέμα σας και να δείτε αν αυτό το μήνυμα εξαφανιστεί.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 6/6]
en: It's best to contact %s, tell that you're getting this message and offer to send a Duplicator copy of the site. We will work with the theme/plugin author and fix the problem for good. In the meanwhile, we'll give you a temporary solution, so you're not stuck.
el: Είναι καλύτερο να επικοινωνήσετε με το %s, να τους πείτε ότι λαμβάνετε αυτό το μήνυμα και να προτείνετε να τους στείλτε ένα αντίγραφο του ιστοτόπου δημιουργημένο με το Duplicator. Θα συνεργαστούμε με τον δημιουργό του θέματος ή της προσθήκης και θα διορθώσουμε το πρόβλημα. Στο μεταξύ, θα σας δώσουμε μια προσωρινή λύση, για να μπορείτε να εργαστείτε.

en: Default: %name% (%1$symbol%) - %2$code%
el: Προεπιλογή: %name% (%1$symbol%) - %2$code%

en: Define how to display product reviews on the product page by default. The customer will be still able to filter reviews by language.
el: Ορίστε τον τρόπο που θα εμφανίζονται οι αξιολογήσεις προϊόντων στη σελίδα προϊόντων από προεπιλογή. Ο πελάτης θα μπορεί έτσι κι αλλιώς να φιλτράρει τις αξιολογήσεις κατά γλώσσα.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Determined automatically based on exchange rate
el: Καθορίζεται αυτόματα βάσει συναλλαγματικής ισοτιμίας

en: Disable %1$s for %2$s
el: Απενεργοποίηση %1$s για %2$s

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Display original images on the translated product front page if images not specified
el: Εμφάνιση αρχικών εικόνων στη μεταφρασμένη πρώτη σελίδα προϊόντων, εάν δεν έχουν καθοριστεί εικόνες

en: Done!
el: Έτοιμο!

en: Down
el: Κάτω

en: Download Files
el: Λήψη αρχείων

en: Download Files for Variation #%s
el: Λήψη αρχείων για παραλλαγή #%s

en: Downloading translations... Please don't close this page.
el: Γίνεται λήψη μεταφράσεων... Μην κλείσετε αυτή τη σελίδα.

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Drag and drop the currencies to change their order
el: Κάντε μεταφορά και απόθεση των νομισμάτων για να τους αλλάξετε σειρά

en: Duplicate terms ( please select attribute ):
el: Αντιγραφή όρων ( επιλέξτε ιδιότητα ):

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s Currency Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος %s

en: Edit My Address
el: Επεξεργασία της διεύθυνσής μου

en: Edit Product Currency Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος προϊόντων

en: Edit currency switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος

en: Edit this item
el: Επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο

en: Edit this item inline
el: Ενσωματωμένη επεξεργασία αυτού του στοιχείου

en: Edit this product translation
el: Επεξεργασία αυτής της μετάφρασης προϊόντος

en: Edit translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης

en: Enable %1$s for %2$s
el: Ενεργοποίηση %1$s για %2$s

en: Enable Multiple Currencies
el: Ενεργοποίηση πολλαπλών νομισμάτων

en: Enable automatic exchange rates
el: Ενεργοποίηση αυτόματων συναλλαγματικών ισοτιμιών

en: Enable costs in custom currencies
el: Ενεργοποίηση κόστους σε προσαρμοσμένα νομίσματα

en: Enable the multicurrency mode
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων

en: Enable this if you want to translate attribute values with WooCommerce Multilingual & Multicurrency
el: Ενεργοποιήστε το αν θέλετε να μεταφράζετε τιμές χαρακτηριστικών με το WooCommerce Multilingual & Multicurrency

en: Enable/disable
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

en: Endpoint: %s
el: Τελικό σημείο: %s

en: Enter API key
el: Δώστε κλειδί API

en: Enter prices in other currencies
el: Εισαγάγετε τις τιμές στα άλλα νομίσματα

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Exchange Rate
el: Συναλλαγματική ισοτιμία

en: Exchange rate = %s exchange rate x (1 + lifting charge / 100)
el: Συναλλαγματική  ισοτιμία = %s συναλλαγματική  ισοτιμία  x (1 + τέλος συναλλάγματος / 100)

en: Exchange rate updated automatically from %s
el: Η συναλλαγματική ισοτιμία ενημερώθηκε αυτομάτως από %s

en: Exchange rates source
el: Πηγή συναλλαγματικών ισοτιμιών

en: Exchange rates updated successfully
el: Οι συναλλαγματικές ισοτιμίες ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: Existing translations and variations associated will be deleted.
el: Οι υπάρχουσες συνδεδεμένες μεταφράσεις και παραλλαγές θα διαγραφούν.

en: External Product
el: Εξωτερικό προϊόν

en: File URL
el: URL αρχείου

en: Filter
el: Φιλτράρισμα

en: Fix product_type taxonomy terms
el: Διόρθωση όρων ταξινόμησης product_type

en: Fix translated variations relationships
el: Διόρθωση σχέσεων μεταφρασμένων παραλλαγών

en: Fixer.io API key
el: κλειδί API Fixer.io

en: For 1454.07, when the increment for the nearest integer is 100 and the auto-subtract amount is 1, the resulting amount is 1499.
el: Για 1454,07, όταν η επαύξηση για τον πλησιέστερο ακέραιο είναι 100 και το ποσό αυτόματης αφαίρεσης είναι 1, το αποτέλεσμα είναι 1499.

en: For your convenience, we've marked items that require your attention with a notice icon. You can see a list of everything that you should complete in the %1$sStatus%2$s tab.
el: Για να σας βοηθήσουμε, επισημάναμε τα στοιχεία που απαιτούν την προσοχή σας με ένα εικονίδιο ειδοποίησης. Μπορείτε να δείτε μια λίστα όλων όσων θα πρέπει να ολοκληρώσετε στην καρτέλα %1$sΚατάσταση%2$s.

en: From&hellip;
el: Από&hellip;

en: Give us <span class="rating">5.0 <i class="otgs-ico-star"></i></span> review now.
el: Δώστε μας μια αξιολόγηση <span class="rating">5.0 <i class="otgs-ico-star"></i></span>.

en: Global Attributes
el: Γενικές ιδιότητες

en: Go to the first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Go to the previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Gray
el: Γκρι

en: Great! Now you can use Geolocation to determine default currency for chosen languages. You can edit that key in
el: Τέλεια! Μπορείτε πλέον να χρησιμοποιήσετε τη γεωγραφική τοποθεσία (Geolocation), για να καθορίσετε το προεπιλεγμένο νόμισμα για τις επιλεγμένες γλώσσες. Μπορείτε να αλλάξετε αυτό το κλειδί στη

en: Heading
el: Κεφαλίδα

en: Here you can set different prices for the %s in multiple currencies:
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε διαφορετικές τιμές για το %s σε πολλαπλά νομίσματα:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide This Message
el: Απόκρυψη αυτού του μηνύματος

en: Hide prices in other currencies
el: Απόκρυψη τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Hourly
el: Ωριαία

en: Hover
el: Κατάδειξη

en: How do you feel getting your very first order in foreign language or currency?
el: Πώς αισθάνεστε που λαμβάνετε την πρώτη σας παραγγελία σε μια ξένη γλώσσα ή νόμισμα;

en: How do you want to translate and display your products in secondary languages?
el: Πώς θέλετε να μεταφράζονται και να εμφανίζονται τα προϊόντα σας σε δευτερεύουσες γλώσσες;

en: How to translate attributes
el: Πώς μεταφράζονται οι ιδιότητες

en: How to translate product categories
el: Πώς μεταφράζονται οι κατηγορίες προϊόντων

en: How to translate this?
el: Πώς να μεταφραστεί αυτό;

en: I'll choose which products to translate. If products don't have translations, %1$sshow them as untranslated%2$s.
el: Θα επιλέγω εγώ ποια προϊόντα θα μεταφράζονται. Αν ορισμένα προϊόντα δεν έχουν μεταφράσεις, %1$sνα εμφανίζονται ως αμετάφραστα%2$s.

en: I'll choose which products to translate. Only show translated products.
el: Θα επιλέγω εγώ ποια προϊόντα θα μεταφράζονται. Να εμφανίζονται μόνο τα μεταφρασμένα προϊόντα.

en: I'll do the setup later
el: Θα κάνω τη ρύθμιση αργότερα

en: If you are using a page builder to design WooCommerce products, you should only use WPML's Translation Editor.
el: Αν χρησιμοποιείτε ένα πρόγραμμα δημιουργίας σελίδων για να σχεδιάσετε προϊόντα WooCommerce, να χρησιμοποιείτε μόνο τον Επεξεργαστή μεταφράσεων του WPML.

en: If you are using downloadable products, you can choose to have their paths
                                                synchronized, or seperate for each language.
el: Αν χρησιμοποιείτε προϊόντα με δυνατότητα λήψης, μπορείτε να επιλέξετε να συγχρονίζονται οι διαδρομές
     τους ή να διαχωρίζονται για κάθε γλώσσα.

en: If you have it already, install and activate it. Otherwise, %1$sbuy WPML%2$s.
el: Εάν το έχετε ήδη, εγκαταστήστε το και ενεργοποιήστε το. Σε διαφορετική περίπτωση, %1$sαγοράστε το WPML%2$s.

en: Image
el: Εικόνα

en: Images
el: Εικόνες

en: In order to edit custom attributes you need to use the <a href="%s">custom product translation editor</a>
el: Για να επεξεργαστείτε τις προσαρμοσμένες ιδιότητες, θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε τον <a href="%s">επεξεργαστή μετάφρασης προσαρμοσμένων προϊόντων</a>

en: Increment for nearest integer
el: Αύξηση προς τον πλησιέστερο ακέραιο

en: Install WooCommerce Pages
el: Στήσιμο σελίδων WooCommerce

en: Install missing WooCommerce pages and create translations.
el: Εγκατάσταση σελίδων WooCommerce που απουσιάζουν και δημιουργία μεταφράσεων.

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Invalid currency parameter: "%s"
el: Μη έγκυρη παράμετρος νομίσματος: "%s"

en: Invalid language parameter: "%s"
el: Μη έγκυρη παράμετρος γλώσσας: "%s"

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: Invalid taxonomy %s
el: Μη έγκυρη ταξινόμηση %s

en: Keep
el: Διατήρηση

en: Keep %s
el: Διατήρηση γλώσσας: %s

en: Keep using %s
el: Συνέχιση χρήσης του %s

en: Label
el: Ετικέτα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last Modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: Last updated: %s
el: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: Later
el: Αργότερα

en: Learn how to generate a free license key
el: Μάθετε πώς να δημιουργείτε ένα δωρεάν κλειδί άδειας χρήσης

en: Learn how to turn your e-commerce site multilingual
el: Κάντε πολυγλωσσικό τον ιστότοπο ηλεκτρονικού εμπορίου σας

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Left
el: Αριστερά

en: Left with space
el: Αριστερά με κενό

en: Let's continue
el: Ας συνεχίσουμε

en: Let's turn your WooCommerce shop multilingual
el: Ας κάνουμε το WooCommerce κατάστημα σας πολυγλωσσικό

en: Lifting charge
el: Τέλος συναλλάγματος

en: Live Publishable Key
el: Ζωντανό δημοσιεύσιμο κλειδί

en: Live Secret Key
el: Ζωντανό μυστικό κλειδί

en: Loading ...
el: Φόρτωση ...

en: Location based
el: Βάσει τοποθεσίας

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Looks like you are upgrading from a previous version of WooCommerce Multilingual & Multicurrency. Would you like to automatically create translated variations and images?
el: Φαίνεται πως αναβαθμίζετε μια παλαιότερη έκδοση του WooCommerce Multilingual & Multicurrency. Θα θέλατε να δημιουργηθούν αυτόματα μεταφρασμένες παραλλαγές και εικόνες;

en: Lost Password
el: Απώλεια κωδικού

en: Make your store multilingual and enable multiple currencies | <a href="https://wpml.org/documentation/related-projects/woocommerce-multilingual/?utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wcml">Documentation</a>
el: Κάντε το κατάστημά σας πολύγλωσσο και επιτρέψτε τη δυνατότητα χρήσης πολλαπλών νομισμάτων | <a href= "https://wpml.org/documentation/related-projects/woocommerce-multilingual/? utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wcml">Τεκμηρίωση</a>

en: Manually
el: Μη αυτόματα

en: MaxMind Licence Key
el: Κλειδί άδειας χρήσης MaxMind

en: Media
el: Πολυμέσα

en: Merchant ID
el: Αναγνωριστικό εμπόρου

en: Monthly on the
el: Κάθε μήνα στις

en: Monthly on the %s
el: Κάθε μήνα στις %s

en: More details
el: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: Multi-currency is enabled, but no secondary currencies have been set. %1$sAdd secondary currency%2$s.
el: Τα πολλαπλά νομίσματα έχουν ενεργοποιηθεί, αλλά δεν έχουν οριστεί δευτερεύοντα νομίσματα. %1$sΠροσθήκη δευτερεύοντος νομίσματος%2$s.

en: Multi-currency is not enabled.
el: Δεν είναι ενεργοποιημένα τα πολλαπλά νομίσματα.

en: Multi-currency settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών νομισμάτων

en: Multicurrency
el: Πολλαπλά νομίσματα

en: Multicurrency Settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών νομισμάτων

en: Multicurrency documentation
el: Τεκμηρίωση πολλαπλών νομισμάτων

en: Multilingual
el: Πολλαπλές γλώσσες

en: Multilingual Content Setup
el: Διαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου

en: Multilingual Settings
el: Πολυγλωσσικές ρυθμίσεις

en: Multiple Currencies
el: Πολλαπλά νομίσματα

en: My Account
el: Ο λογαριασμός μου

en: N/A
el: Δ/Υ

en: Name
el: Όνομα

en: Native WooCommerce product editing screen
el: Εγγενής οθόνη επεξεργασίας προϊόντος WooCommerce

en: Nearest
el: Πλησιέστερο

en: Needs updating
el: Χρειάζεται ενημέρωση

en: New Widget Area Currency Switcher
el: Νέος εναλλαγέας νομίσματος στην περιοχή μονάδας (widget)

en: No - dismiss
el: Όχι - απόρριψη

en: No products found
el: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν

en: No shipping class cost in %s
el: Δεν υπάρχει κόστος κατηγορίας ταχυδρομικής αποστολής σε %s

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not sure which option to choose? Read about %1$spotential issues when switching languages and currencies while the cart has items%2$s.
el: Δεν είστε βέβαιοι τι να επιλέξετε; Διαβάστε σχετικά με %1$sπιθανά προβλήματα κατά την αλλαγή γλωσσών και νομισμάτων ενώ το καλάθι αγορών δεν είναι άδειο%2$s.

en: Not translated or needs updating
el: Δεν έχει μεταφραστεί ή πρέπει να γίνει ενημέρωση

en: Not yet supported
el: Δεν υποστηρίζεται ακόμα

en: Number of Decimals
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων

en: OK (translate with the WordPress editor)
el: ΟΚ (μετάφραση με τον επεξεργαστή του WordPress)

en: One or more WooCommerce pages have not been created.
el: Μία ή περισσότερες σελίδες του WooCommerce δεν έχουν δημιουργηθεί.

en: Only numeric
el: Μόνο αριθμητικοί χαρακτήρες

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Received
el: Η παραγγελία παρελήφθη

en: Order currency:
el: Νόμισμα παραγγελίας:

en: Order of currencies
el: Σειρά νομισμάτων

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Original Slug
el: Αρχικός Μόνιμος Σύνδεσμος

en: Original language
el: Αρχική γλώσσα

en: Other currency background color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλου νομίσματος

en: Other currency font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλου νομίσματος

en: Parent product: %s
el: Γονικό προϊόν: %s

en: PayPal Email
el: Email PayPal

en: Payment Gateways
el: Πύλες πληρωμών

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Permalink settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμης σύνδεσης

en: Person Type Name
el: Όνομα τύπου προσώπου

en: Person Types
el: Τύποι προσώπων

en: Please add another currency to fully utilize multicurrency mode. If you do not need multiple currencies, you can disable this setting to improve your site's performance.
el: Παρακαλούμε προσθέστε ένα ακόμα νόμισμα για πλήρη χρήση της λειτουργίας πολλαπλών νομισμάτων. Αν δεν χρειάζεστε πολλαπλά νομίσματα, μπορείτε να απενεργοποιήσετε την λειτουργία για βελτίωση της απόδοσης του ιστότοπου.

en: Please choose a different permalink structure or disable slug translation.
el: Επιλέξτε μια διαφορετική δομή μόνιμου συνδέσμου ή απενεργοποιήστε τη μετάφραση των μόνιμων συνδέσμων.

en: Please enter a valid number
el: Δώστε έναν έγκυρο αριθμό

en: Please enter in a value less than the regular price
el: Δώστε μία τιμή μικρότερη από την κανονική

en: Please go to the %1$s and fill in your %2$s.
el: Πηγαίνετε στο %1$s και συμπληρώστε το %2$s.

en: Please make a backup of your database before you start the synchronization
el: Παρακαλούμε δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας πριν ξεκινήσετε τον συγχρονισμό

en: Please note that the payment will be made in %1$s. Your total will be approximately %2$s, depending on the current exchange rate.
el: Λάβετε υπόψη ότι η πληρωμή θα γίνει σε %1$s. Το σύνολο σας θα είναι περίπου %2$s, ανάλογα με την τρέχουσα συναλλαγματική ισοτιμία.

en: Please note: without a free MaxMind key, your geolocation calls will be limited and your site performance may be impacted.
el: Σημείωση: χωρίς δωρεάν κλειδί MaxMind, οι κλήσεις γεωγραφικής τοποθεσίας σας θα είναι περιορισμένες και η απόδοση του ιστοτόπου σας ενδέχεται να επηρεαστεί.

en: Plugins Status
el: Κατάσταση προσθηκών

en: Position
el: Θέση

en: Prepare your WooCommerce store to run multilingual!
el: Ετοιμαστείτε για τη μετατροπή του καταστήματός WooCommerce σας σε πολύγλωσσο!

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Product
el: Προϊόν

en: Product Add-ons Group "%s"
el: Ομάδα προσθηκών προϊόντων «%s»

en: Product Attribute Base
el: Βάση ιδιότητας προϊόντος

en: Product Base
el: Βάση προϊόντος

en: Product Bundles
el: Πακέτα προϊόντων

en: Product Category Base
el: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product Shop Base
el: Βάση καταστήματος προϊόντος

en: Product Tag Base
el: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product Translation Interface
el: Διεπαφή Μετάφρασης Προϊόντων

en: Product attribute base
el: Βάση χαρακτηριστικού προϊόντος

en: Product base
el: Βάση προϊόντος

en: Product category base
el: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product not found: %d
el: Το προϊόν δεν βρέθηκε: %d

en: Product page Currency Switcher
el: Eναλλαγέας νομίσματος σελίδας προϊόντος

en: Product reviews
el: Αξιολογήσεις προϊόντων

en: Product tabs
el: Ετικέτες προϊόντος

en: Product tag base
el: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product url
el: URL προϊόντος

en: Products
el: Προϊόντα

en: Products Download Files
el: Αρχεία λήψης προϊόντων

en: Products Media Synchronization
el: Συγχρονισμός μέσω προϊόντων

en: Products Missing Translations
el: Λείπουν μεταφράσεις προϊόντων

en: Products Synchronization
el: Συγχρονισμός προϊόντων

en: Products before cart reset
el: Προϊόντα πριν την επαναφορά του καλαθιού

en: Products removed after switching to %s:
el: Προϊόντα που αφαιρέθηκαν αφού αλλάξατε σε %s:

en: Prompt for a confirmation and reset the cart
el: Αίτημα για επιβεβαίωση και επαναφορά του καλαθιού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Purchase WPML now
el: Αγοράστε το WPML τώρα

en: Purchase note
el: Σημείωση αγοράς

en: Quick Edit
el: Γρήγορη επεξεργασία

en: Quick edit is disabled for product translations. It's recommended to use the %1$s for editing products translations. %2$s
el: Η γρήγορη επεξεργασία έχει απενεργοποιηθεί για μεταφράσεις προϊόντων. Προτείνεται να χρησιμοποιείται ο %1$s για την επεξεργασία των μεταφράσεων προϊόντων. %2$s

en: Rate
el: Ισοτιμία

en: Ready!
el: Έτοιμο!

en: Register product reviews for translations
el: Εγγραφή αξιολογήσεων προϊόντων για μεταφράσεις

en: Regular Price
el: Συνήθης τιμή

en: Reset
el: Επαναφορά

[ctx: Reset cart option warning 1]
en: Because of some elements in your site configuration, when the users switch the currency or the language on the front end, the cart content might not be synchronized correctly.
el: Λόγω ορισμένων στοιχείων στη ρύθμιση του ιστότοπού σας, όταν οι χρήστες αλλάζουν το νόμισμα ή τη γλώσσα στο προσκήνιο, το περιεχόμενο του καλαθιού ίσως να μη συγχρονιστεί σωστά.

[ctx: Reset cart option warning 2]
en: It is recommended that you %s with the option to reset the cart in a situation like this.
el: Σε τέτοιες περιπτώσεις, προτείνεται να %s με την επιλογή επαναφοράς του καλαθιού.

en: Resources
el: Πόροι

en: Resources Label
el: Ετικέτα πόρων

en: Resources label
el: Ετικέτα πόρων

en: Review WooCommerce Multilingual & Multicurrency
el: Αξιολογήστε το WooCommerce Multilingual & Multicurrency

en: Right
el: Δεξιά

en: Right now, there are no products needing translation.
el: Αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχουν προϊόντα που χρειάζονται μετάφραση.

en: Right now, there are no taxonomy terms needing translation.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν όροι ταξινόμησης για τους οποίους απαιτείται μετάφραση.

en: Right with space
el: Δεξιά με κενό

en: Round the converted price to the closest integer. %se.g. 15.78 becomes 16.00
el: Στρογγυλοποίηση της τιμής που μετατράπηκε στον \nκοντινότερο ακέραιο. %sπ.χ. το 15,78 γίνεται 16,00

en: Rounding to the nearest integer
el: Στρογγυλοποίηση στον πλησιέστερο ακέραιο

en: Running WooCommerce Multilingual & Multicurrency with default language other than English.
el: Εκτέλεση του WooCommerce Multilingual & Multicurrency με προεπιλεγμένη μια γλώσσα άλλη εκτός των αγγλικών.

en: Sale Price
el: Τιμή κατόπιν έκπτωσης

en: Same as default currency
el: Όπως στο προεπιλεγμένο νόμισμα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Scheduled
el: Προγραμματίστηκε

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Secondary currencies: %s
el: Δευτερεύοντα νομίσματα: %s

en: Secret Key
el: Μυστικό κλειδί

en: Select Page
el: Επιλογή σελίδας

en: Select Translatable Attributes
el: Επιλογή μεταφράσιμων ιδιοτήτων

en: Select a preset
el: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο

en: Select currency
el: Επιλογή νομίσματος

en: Select the attribute to translate:
el: Επιλέξτε το χαρακτηριστικό προς μετάφραση:

en: Select the taxonomy to translate:
el: Επιλέξτε την προς μετάφραση ταξινόμηση:

en: Set costs in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός κόστους σε άλλα νομίσματα

en: Set dates
el: Ορισμός ημερομηνιών

en: Set different slugs in different languages for %s on WooCommerce Multilingual & Multicurrency URLs translations page
el: Ορισμός διαφορετικών μόνιμων συνδέσμων σε διαφορετικές γλώσσες για %s στη σελίδα μεταφράσεων URL του WooCommerce Multilingual & Multicurrency

en: Set on %s
el: Ορίστηκε: %s

en: Set prices in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Set shipping costs in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός κόστους ταχυδρομικής αποστολής σε άλλα νομίσματα

en: Set the currency in which your customer will see the final price when they checkout. Choose which accounts they will see in their payment message.
el: Καθορίστε το νόμισμα στο οποίο θα βλέπει ο πελάτης σας την τελική τιμή κατά την ολοκλήρωση αγορών. Επιλέξετε ποιους λογαριασμούς θα βλέπει ο πελάτης σας στο μήνυμα πληρωμής που θα λαμβάνει.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Setup Complete
el: Η ρύθμιση παραμέτρων ολοκληρώθηκε

en: Shipping Classes
el: Κατηγορίες αποστολής

en: Shop
el: Κατάστημα

en: Shop page
el: Σελίδα καταστήματος

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show a currency switcher on the product page template
el: Εμφάνιση εναλλαγής νομισμάτων στο πρότυπο της σελίδας προϊόντος

en: Show all currencies
el: Εμφάνιση όλων των νομισμάτων

en: Show currencies based on
el: Εμφάνιση νομισμάτων με βάση

en: Show only products with %1$scustom prices%2$s in secondary currencies
el: Εμφάνιση μόνο προϊόντων με %1$sπροσαρμοσμένες τιμές%2$s σε δευτερεύοντα νομίσματα

en: Show only reviews in %1$s (%2$s)
el: Εμφάνιση μόνο αξιολογήσεων σε %1$s (%2$s)

en: Show reviews in all languages  (%s)
el: Εμφάνιση κριτικών σε όλες τις γλώσσες (%s)

en: Shows a list of the products that existed in the cart before the cart is reset on the front end after switching the language or the currency. It will be hidden when there are no products to show.
el: Εμφανίζει μια λίστα των προϊόντων που υπήρχαν στο καλάθι, πριν επαναφερθεί το καλάθι στο προσκήνιο μετά την αλλαγή γλώσσας ή νομίσματος. Θα είναι κρυμμένο όταν δεν υπάρχουν προϊόντα προς προβολή.

en: Sign-up Fee
el: Τέλος εγγραφής

en: Site Language
el: Γλώσσα ιστοτόπου

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Slug
el: Μόνιμος Σύνδεσμος

en: Slug type
el: Τύπος μόνιμου συδέσμου

en: Some settings from the WooCommerce Multilingual & Multicurrency wpml-config.xml file have been overwritten.
el: Ορισμένες ρυθμίσεις από το WooCommerce Multilingual & Multicurrency wpml-config. xml έχουν αντικατασταθεί.

en: Some translated %1$s have different %2$s assignments.
el: Ορισμένα μεταφρασμένα %1$s έχουν διαφορετικές %2$s αναθέσεις.

en: Specific countries
el: Συγκεκριμένες χώρες

en: Start
el: Έναρξη

en: Start the Setup Wizard
el: Έναρξη του οδηγού ρύθμισης παραμέτρων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Store Pages
el: Σελίδες καταστήματος

en: Store URLs
el: Δ/νσεις URL καταστήματος

en: Subscription Price
el: Τιμή συνδρομής

en: Successfully updated %1$s for all translated %2$s.
el: Το %1$s ενημερώθηκε επιτυχώς για όλα τα μεταφρασμένα %2$s.

en: Switch back to %s
el: Επιστροφή σε %s

en: Switching currencies when there are items in the cart
el: Εναλλαγή νομισμάτων όταν υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι

en: Switching currency?
el: Αλλαγή νομίσματος;

en: Switching language?
el: Αλλαγή γλώσσας;

en: Switching languages when there are items in the cart
el: Αλλαγή γλωσσών όταν υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι

en: Sync product stock quantity and status ( synchronizing min stock between translations )
el: Συγχρονισμός ποσότητας και κατάστασης στοκ προϊόντων (συγχρονισμός ελάχιστου στοκ μεταξύ μεταφράσεων)

en: Sync products "gallery images":
el: Συγχρονισμός προϊόντων εικόνων συλλογής:

en: Sync products and product taxonomies order.
el: Συγχρονισμός των προϊόντων και της σειράς ταξινόμησης προϊόντων.

en: Sync products categories (display type, thumbnail):
el: Συγχρονισμός κατηγοριών προϊόντων (τύπος εμφάνισης, μικρογραφία):

en: Sync products variations:
el: Συγχρονισμός μεταβλητών προϊόντων:

en: Sync publishing date for translated products.
el: Συγχρονισμός ημερομηνίας έκδοσης μεταφρασμένων προϊόντων.

en: Sync removed product meta from original products to translations
el: Ο συγχρονισμός αφαίρεση μεταδεδομένα προϊόντων από τα αρχικά προϊόντα σε μεταφράσεις

en: Sync variables products
el: Συγχρονισμός μεταβλητών προϊόντων

en: Synchronization complete!
el: Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε!

en: Synchronize %s assignment in content
el: Συγχρονισμός της εργασίας (%s) στο περιεχόμενο

en: Synchronize attributes and update product variations
el: Συγχρονισμός ιδιοτήτων και ενημέρωση παραλλαγών προϊόντων

en: Synchronize cart content when switching currencies
el: Συγχρονισμός περιεχομένου καλαθιού όταν αλλάζετε νομίσματα

en: Synchronize cart content when switching languages
el: Συγχρονισμός περιεχομένου καλαθιού κατά την εναλλαγή γλωσσών

en: Tab Title
el: Τίτλος Καρτέλας

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Take this and edit
el: Αποδοχή εργασίας και μετάφραση

en: Taxonomies Missing Translations
el: Λείπουν μεταφράσεις ταξινομήσεων

en: Template for currency switcher
el: Πρότυπο για εναλλαγή νομίσματος

en: Term not found: %d
el: Δεν βρέθηκε ο όρος: %d

en: Thank you for choosing WooCommerce Multilingual & Multicurrency. We need to do a few upgrades to your site, so that it has everything needed to run multilingual.
el: Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το WooCommerce Multilingual & Multicurrency. Πρέπει να κάνουμε ορισμένες αναβαθμίσεις στον ιστότοπό σας, ώστε να έχει ό,τι χρειάζεται για να λειτουργεί πολυγλωσσικά.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
el: Οι αλλαγές που πραγματοποιήσατε θα χαθούν εάν πλοηγηθείτε εκτός της παρούσας σελίδας.

en: The default currency was changed. In order to show accurate prices in all currencies, you need to update the exchange rates under the %1$sMulti-currency%2$s configuration.
el: Το προεπιλεγμένο νόμισμα άλλαξε. Για να εμφανίζονται ακριβείς τιμές σε όλα τα νομίσματα, πρέπει να ενημερώσετε τις ισοτιμίες συναλλάγματος στην ενότητα ρύθμισης %1$sΠολλαπλών νομισμάτων%2$s.

[ctx: The description for the field with minimal order amount in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: The minimal order amount if customer choose %s as a purchase currency.
el: Το ελάχιστο ποσό παραγγελίας, εάν ο πελάτης επιλέξει το %s ως νόμισμα αγοράς.

[ctx: The description for the field with shipping cost in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: The shipping cost if customer choose %s as a purchase currency.
el: Το κόστος ταχυδρομικής αποστολής, εάν ο πελάτης επιλέξει %s ως νόμισμα αγοράς.

[ctx: The label for the field with minimal order amount in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: Minimal order amount in %s
el: Ελάχιστο ποσό παραγγελίας σε %s

[ctx: The label for the field with shipping cost in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: Cost in %s
el: Κόστος σε %s

en: The lifting charge adjusts the exchange rate provided by the selected service before it is saved. The exchange rates displayed in the table above include the lifting charge.
el: Το τέλος συναλλάγματος προσαρμόζει τη συναλλαγματική ισοτιμία που παρέχει η επιλεγμένη υπηρεσία πριν αποθηκευτεί. Οι συναλλαγματικές ισοτιμίες που εμφανίζονται στον παραπάνω πίνακα περιλαμβάνουν το τέλος.

en: The multi-currency mode cannot be enabled as a specific currency was not set. Go to the %1$sWooCommerce settings%2$s page and select the default currency for your store.
el: Η λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί καθώς δεν έχει οριστεί ένα συγκεκριμένο νόμισμα. Πηγαίνετε στη σελίδα %1$sρυθμίσεων του WooCommerce%2$s και επιλέξτε το προεπιλεγμένο νόμισμα για το κατάστημά σας.

en: The recommended way is using the WPML Translation Editor. It is streamlined for making the translation process much easier while also providing a much better integration with various WooCommerce extensions.
el: Ο συνιστώμενος τρόπος είναι μέσω του Προγράμματος επεξεργασίας μεταφράσεων WPML. Είναι βελτιστοποιημένο ώστε να διευκολύνει κατά πολύ τη διαδικασία μετάφρασης, ενώ προσφέρει παράλληλα καλύτερη ενσωμάτωση με διάφορες επεκτάσεις του WooCommerce.

en: The recommended way to translate WooCommerce products is using the %1$sWooCommerce Multilingual & Multicurrency products translation%2$s page.
    					Please use this page only for translating elements that are not available in the WooCommerce Multilingual & Multicurrency products translation table.
el: Ο προτεινόμενος τρόπος για τη μετάφραση των προϊόντων WooCommerce είναι η χρήση της σελίδας %1$sμετάφρασης προϊόντων WooCommerce Multilingual & Multicurrency%2$s.
     					Χρησιμοποιήστε αυτήν τη σελίδα μόνο για τη μετάφραση στοιχείων που δεν είναι διαθέσιμα στον πίνακα μετάφρασης προϊόντων του WooCommerce Multilingual & Multicurrency.

en: The resulting price will be an increment of this value after initial rounding.%se.g.:
el: Το αποτέλεσμα της τιμής θα είναι μια επαύξηση αυτής της τιμής μετά την αρχική στρογγυλοποίηση.%sπ.χ.:

en: The value to be subtracted from the amount obtained previously.
el: Η τιμή που θα αφαιρεθεί από το ποσό που αντλήθηκε προηγουμένως.

en: There are no attributes defined
el: Δεν έχουν οριστεί ιδιότητες

en: There are no translatable product attributes defined
el: Δεν έχουν οριστεί χαρακτηριστικά μεταφράσιμου προϊόντος

en: There are no translatable product custom taxonomies defined
el: Δεν έχουν οριστεί προσαρμοσμένες ταξινομήσεις μεταφράσιμων προϊόντων

en: There are some settings that require careful attention.
el: Υπάρχουν μερικές ρυθμίσεις που απαιτούν αυξημένη προσοχή.

en: These pages are currently being translated by translators via WPML:
el: Αυτές οι σελίδες μεταφράζονται αυτή τη στιγμή από μεταφραστές μέσω του WPML:

en: This action lets you automatically apply the %s taxonomy to your content in different languages. It will scan the original content and apply the same taxonomy to translated content.
el: Με αυτή την ενέργεια μπορείτε να εφαρμόζετε αυτόματα την ταξινομία %s στο περιεχόμενό σας σε διαφορετικές γλώσσες. Θα σαρώνεται το αρχικό σας περιεχόμενο και θα εφαρμόζεται η ίδια ταξινομία στο μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: This feature was disabled. Please enable %1$sWPML cookies%2$s to continue.
el: Αυτή η λειτουργία απενεργοποιήθηκε. Ενεργοποιήστε τα %1$scookie του WPML%2$s για να συνεχίσετε.

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This gateway does not support %s. To show this gateway please select another currency.
el: Αυτή η πύλη δεν υποστηρίζει %s. Για να εμφανιστεί αυτή η πύλη επιλέξτε άλλο νόμισμα.

en: This is a translation of %1$s. Some of the fields are not editable. It's recommended to use the %2$s for translating products.
el: Αυτή είναι μια μετάφραση του %1$s. Ορισμένα από τα πεδία δεν μπορούν να αλλάξουν. Προτείνεται να χρησιμοποιήσετε το %2$s για τη μετάφραση προϊόντων.

en: This may cause problems with URLs in different languages.
el: Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με URL σε διαφορετικές γλώσσες.

en: This option is only available when using %1$sTranslate Everything%2$s mode. %3$sRead More →%4$s
el: Αυτή η επιλογή είναι διαθέσιμη μόνο όταν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία %1$sΜετάφρασης όλων%2$s. %3$sΔιαβάστε περισσότερα →%4$s

en: This page allows you to translate all strings that are being used by WooCommerce in building different type of urls. Translating them enables you to have fully localized urls that match the language of the pages.
el: Αυτή η σελίδα σας επιτρέπει να μεταφράσετε όλες τις συμβολοσειρές που χρησιμοποιούνται από το WooCommerce στη δημιουργία διαφορετικών τύπων URL. Μεταφράζοντάς τις έχετε τη δυνατότητα να έχετε πλήρως τοπικοποιημένα URL που θα ταιριάζουν με τη γλώσσα των σελίδων.

en: This taxonomy does not require translation.
el: Δεν απαιτείται μετάφραση για αυτή την ταξινόμηση.

en: This taxonomy requires translation.
el: Απαιτείται μετάφραση για αυτή την ταξινόμηση.

en: This translation job will no longer be assigned to you. Other translators will be able take it and continue the translation.
el: Αυτή η μεταφραστική εργασία δεν θα είναι πια ανατεθειμένη σε εσάς. Άλλοι μεταφραστές θα έχουν τη δυνατότητα να την αναλάβουν και να συνεχίσουν τη μετάφραση.

en: This will allow you to set prices for products in different currencies. The prices can be determined based on a given exchange rate or set explicitly for specific products.
el: Αυτή η επιλογή θα σας επιτρέπει να ορίζετε τις τιμές των προϊόντων σε διαφορετικά νομίσματα. Οι τιμές μπορούν να οριστούν βάσει μιας δεδομένης τιμής συναλλάγματος ή να οριστούν μη αυτόματα για συγκεκριμένα προϊόντα.

en: This will automatically generate variations for translated products corresponding to recently translated attributes.
el: Έτσι δημιουργούνται αυτόματα παραλλαγές των μεταφρασμένων προϊόντων σύμφωνα με τις πρόσφατα μεταφρασμένες ιδιότητες.

en: Thousand Separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού χιλιάδων

en: Title
el: Τίτλος

en: To avoid this, set your cache plugin to not cache pages for visitors that have a cookie set in their browser.
el: Για να αποφύγετε αυτήν την κατάσταση, ορίστε την προσθήκη προσωρινής μνήμης να μην αποθηκεύει προσωρινά σελίδες για επισκέπτες που έχουν ορίσει cookie στο πρόγραμμα περιήγησής τους.

en: To change this later, go to %1$sWPML &raquo; Settings.%2$s
el: Για να αλλάξετε αυτήν την επιλογή αργότερα, πηγαίνετε στο %1$sWPML &raquo; Ρυθμίσεις.%2$s

en: To configure product taxonomies or attributes as translatable or not translatable, go to the %1$sMultilingual Content Setup%2$s
el: Για να ρυθμίσετε ταξινομήσεις ή ιδιότητες προϊόντων ως μεταφράσιμες ή μη μεταφράσιμες, πηγαίνετε στη %1$sΔιαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου%2$s

en: To quickly translate this and other WooCommerce store pages, please run the %1$ssetup wizard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε γρήγορα αυτήν και άλλες σελίδες καταστήματος WooCommerce, εκτελέστε τον %1$sοδηγό διαμόρφωσης%2$s.

en: To run a fully translated site, you should translate all taxonomy terms. Some store elements, such as variations, depend on taxonomy translation.
el: Για να έχετε έναν πλήρως μεταφρασμένο ιστότοπο, θα πρέπει να μεταφράσετε όλους τους όρους ταξινόμησης. Ορισμένα στοιχεία του καταστήματος, όπως οι παραλλαγές, εξαρτώνται από τη μετάφραση της ταξινόμησης.

en: To run a multilingual e-commerce site, you need to have the WooCommerce shop pages translated to all the site's languages. Once all the pages are installed you can add the translations for them from this menu.
el: Για να έχετε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο ηλεκτρονικού εμπορίου, πρέπει να έχετε μεταφράσει τις σελίδες καταστήματος 
    \nWooCommerce σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου. Αφού εγκατασταθούν όλες οι σελίδες, μπορείτε να προσθέσετε τις μεταφράσεις τους από το παρόν μενού.

en: To run your store in multiple languages, you need to use the %1$sWPML plugin%2$s.
el: Για να λειτουργήσετε το κατάστημά σας σε πολλές γλώσσες, πρέπει να χρησιμοποιήσετε το %1$sπρόσθετο WPML %2$s.

en: To translate %1$s please use the %2$s translation%3$s page, inside the %4$sWooCommerce Multilingual & Multicurrency admin%5$s.
el: Για να μεταφράσετε %1$s χρησιμοποιήστε τη σελίδα %2$s μετάφρασης%3$s, εντός της %4$sδιαχείρισης του WooCommerce Multilingual & Multicurrency%5$s.

en: To translate Extra Options strings please save %1$s and go to the <b><a href="%2$s">String Translation interface</a></b>
el: Για να μεταφράσετε συμβολοσειρές Επιπλέον επιλογών, αποθηκεύστε το %1$s και μεταβείτε στη <b><a href="%2$s">Διεπαφή μετάφρασης συμβολοσειρών<a></b>

en: To translate the attribute slug, please set the option "Enable archives?" for the attribute %s in WooCommerce
el: Για να μεταφράσετε αυτό το μόνιμο σύνδεσμο ιδιότητας, επιλέξτε "Ενεργοποίηση αρχειοθηκών;" για την ιδιότητα %s στο WooCommerce

en: To&hellip;
el: Σε&hellip;

en: Tour Data
el: Δεδομένα ταξιδιού

en: Translatable?
el: Μεταφράσιμο;

en: Translate %s
el: Μετάφραση %s

en: Translate Everything mode
el: Λειτουργία Μετάφρασης όλων

en: Translate Products
el: Μετάφραση προϊόντων

en: Translate Store Pages
el: Μετάφραση σελίδων καταστήματος

en: Translate URLs
el: Μετάφραση των URL

en: Translate WooCommerce products
el: Μετάφραση προϊόντων WooCommerce

en: Translate all products automatically as I create and edit them.
el: Να μεταφράζονται όλα τα προϊόντα αυτομάτως ενώ τα δημιουργώ και τα επεξεργάζομαι.

en: Translate endpoints
el: Μετάφραση τελικών σημείων

en: Translate shipping classes
el: Μετάφραση κλάσεων αποστολής

en: Translate the 'store' pages
el: Να μεταφράσετε τις σελίδες «καταστήματος»

en: Translating %1$s? Use the %2$s table for easier translation.
el: Μεταφράζετε%1$s; Χρησιμοποιήστε τον πίνακα %2$s για ευκολότερη μετάφραση.

en: Translating the 'store' pages
el: Μετάφραση των σελίδων «κατάστημα»

en: Translation Options
el: Επιλογές μετάφρασης

en: Translation complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation in progress
el: Μετάφραση σε εξέλιξη

en: Translation to
el: Μετάφραση σε

en: Troubleshooting
el: Αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Type
el: Τύπος

en: Up
el: Πάνω

en: Update %1$s for all translated %2$s
el: Ενημερώστε το %1$s για όλα τα μεταφρασμένα %2$s

en: Update Translation
el: Ενημέρωση μετάφρασης

en: Update frequency
el: Συχνότητα ενημέρωσης

en: Update manually now
el: Μη αυτόματη ενημέρωση τώρα

en: Update products count:
el: Ενημέρωση αριθμού προϊόντων:

en: Update translation
el: Ενημέρωση μετάφρασης

en: Updating the exchange rates on an hourly basis generates around 744 API calls a month. Please check that your exchange rates source can accommodate this higher usage.
el: Η ενημέρωση της ισοτιμίας συναλλάγματος σε ωριαία βάση δημιουργεί περίπου 744 κλήσεις API τον μήνα. Βεβαιωθείτε ότι η πηγή ισοτιμίας συναλλάγματός σας μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτήν την υψηλότερη χρήση.

en: Uploads
el: Αποστολές

en: Use custom settings for translations download files
el: Χρήση προσαρμοσμένων ρυθμίσεων για αρχεία λήψης μεταφράσεων

en: Use the same files for translations
el: Χρήση των ίδιων αρχείων για μεταφράσεις

en: Using "translation_of" requires providing a "lang" parameter too
el: Η χρήση του "translation_of" απαιτεί επίσης να δώσετε μια παραμέτρο "lang"

en: Value(s)
el: Τιμή(-ές)

en: Variations data
el: Δεδομένα παραλλαγών

en: View
el: Προβολή

en: View "%s"
el: Προβολή του «%s»

en: View Order
el: Προβολή παραγγελίας

en: Visit website
el: Επίσκεψη ιστοτόπου

en: WARNING! Minor limitations include 1000 requests/month limit and EUR being the only available base currency for customers using a free account. If you need more than 1000 requests per month or want to use all 170 available base currencies, you’ll need to choose one of the paid plans starting at only $10 per month.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ! Ισχύουν μικροί περιορισμοί όπως όριο 1000 αιτημάτων/μήνα και διαθεσιμότητα μόνο του EUR ως βασικού νομίσματος για πελάτες που χρησιμοποιούν δωρεάν λογαριασμό. Αν χρειάζεστε περισσότερα από 1000 αιτήματα το μήνα ή θέλετε να χρησιμοποιήσετε και τα 170 διαθέσιμα βασικά νομίσματα, θα πρέπει να επιλέξετε ένα από τα προγράμματα επί πληρωμή που ξεκινούν από μόλις 10 $ τον μήνα.

en: WPML Translation Editor
el: Πρόγραμμα επεξεργασίας μεταφράσεων WPML

en: WPML support
el: Τμήμα υποστήριξης του WPML

en: We detected a problem in your WPML configuration: the %1$sproduct_type%2$s taxonomy is set as translatable and this would cause problems with translated products. You can fix this in the %3$sMultilingual Content Setup page%4$s.
el: Εντοπίσαμε ένα πρόβλημα στις ρυθμίσεις του WPML: η ταξινόμηση %1$sproduct_type%2$s έχει οριστεί ως μεταφράσιμη και αυτό θα προκαλούσε προβλήματα με μεταφρασμένα προϊόντα. Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα στη %3$sσελίδα διαμόρφωσης πολυγλωσσικού περιεχομένου%4$s.

en: We detected that the %1$sproduct_type%2$s field was set incorrectly for some product translations. This happened because the product_type taxonomy was translated. You can fix this in the WooCommerce Multilingual & Multicurrency %3$stroubleshooting page%4$s.
el: Εντοπίσαμε ότι το πεδίο %1$sproduct_type%2$s είχε οριστεί λανθασμένα για μερικές μεταφράσεις προϊόντων. Αυτό συνέβη επειδή η ταξινομία product_type είχε μεταφραστεί. Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα στη %3$sσελίδα αντιμετώπισης προβλημάτων%4$s του WooCommerce Multilingual & Multicurrency.

en: We for sure are super thrilled about your success! Will you help WCML improve and grow?
el: Είμαστε τρομερά ενθουσιασμένοι με την επιτυχία σας! Θα βοηθήσετε το WCML να βελτιωθεί και να αναπτυχθεί;

en: We need to help you with a few steps to turn your WooCommerce store multilingual. These steps include:
el: Θα σας βοηθήσουμε να ακολουθήσετε μερικά βήματα, ώστε να κάνετε το κατάστημα WooCommerce σας πολύγλωσσο. Αυτά τα βήματα περιλαμβάνουν:

en: We noticed that you're using WooCommerce Gateways Country Limiter plugin which is now integrated into WooCommerce Multilingual & Multicurrency. Please remove it!
el: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε το πρόσθετο WooCommerce Gateways Country Limiter, το οποίο πλέον είναι ενσωματωμένο στο WooCommerce Multilingual & Multicurrency. Αφαιρέστε το!

en: We'll help you:
el: Θα σας βοηθήσουμε:

en: Weekly on
el: Κάθε εβδομάδα στις

en: Weekly on %s
el: Κάθε εβδομάδα στις %s

en: When enabled, products with prices based on the exchange rate are hidden
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, τα προϊόντα με τιμές με βάση τη συναλλαγματική ισοτιμία αποκρύπτονται

en: White
el: Λευκό

en: Widget Currency Switcher
el: Μονάδα (Widget) εναλλαγέα νομίσματος

en: Widget area
el: Περιοχή widget

en: Widget title
el: Τίτλος μονάδας (widget)

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency by default will multiply all your costs and values defined above by currency exchange rates. If you don't want this and you prefer static values instead, you can define them here.
el: Το Woocommerce Multilingual & Multicurrency θα πολλαπλασιάζει από προεπιλογή όλα τα κόστη σας και τις τιμές που έχουν οριστεί παραπάνω με τις συναλλαγματικές ισοτιμίες. Αν δεν θέλετε να γίνεται αυτό και προτιμάτε στατικές τιμές, μπορείτε να τις ορίσετε εδώ.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency depends on several plugins to work. If any required plugin is missing, you should install and activate it.
el: Η λειτουργία του WooCommerce Multilingual & Multicurrency εξαρτάται από διάφορα πρόσθετα. Αν λείπει κάποιο απαιτούμενο πρόσθετο, θα πρέπει να το εγκαταστήσετε και να το ενεργοποιήσετε.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency detected an active cache plugin on your site.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency εντόπισε ένα ενεργό πρόσθετο κρυφής μνήμης (cache) στον ιστότοπό σας.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%1$s">WPML String Translation</a> versions prior %2$s.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν έχει τεθεί σε ισχύ. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%1$s">WPML String Translation</a> πριν το %2$s.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%1$s">WPML</a> versions prior %2$s.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν έχει τεθεί σε ισχύ. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%1$s">WPML</a> πριν το %2$s.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%1$s">Woocommerce</a> versions prior %2$s.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν έχει τεθεί σε ισχύ. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%1$s">Woocommerce</a> πριν το %2$s.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency is enabled but not effective. It requires %s in order to work.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν έχει τεθεί σε ισχύ. Απαιτείται %s για να είναι δυνατή η λειτουργία του.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency is enabled but not effective. Please finish the installation of WPML first.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν έχει τεθεί σε ισχύ. Ολοκληρώστε πρώτα την εγκατάσταση του WPML.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency products editor
el: Πρόγραμμα επεξεργασίας προϊόντων WooCommerce Multilingual & Multicurrency

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency products translator
el: Μεταφραστής προϊόντων WooCommerce Multilingual & Multicurrency

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency will also use cookies to identify the language and currency of each customer’s order as well as the currency of the reports created by WooCommerce. WooCommerce Multilingual extends these reports by adding the currency’s information.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency θα χρησιμοποιεί επίσης cookie για να αναγνωρίζει τη γλώσσα και το νόμισμα της παραγγελίας κάθε πελάτη, καθώς και το νόμισμα των αναφορών που δημιουργεί το WooCommerce. Το WooCommerce Multilingual επεκτείνει αυτές τις αναφορές, προσθέτοντας τα στοιχεία του νομίσματος.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency will use cookies to understand the basket info when using languages in domains and to transfer data between the domains.
el: Το WooCommerce Multilingual & Multicurrency θα χρησιμοποιεί cookie για να κατανοεί τα στοιχεία του καλαθιού αγορών όταν χρησιμοποιούνται γλώσσες σε τομείς και για τη μεταφορά δεδομένων μεταξύ των τομέων.

en: WooCommerce Multilingual & Multicurrency › Setup Wizard
el: WooCommerce Multilingual & Multicurrency › Οδηγός εγκατάστασης

en: WooCommerce Store Pages
el: Σελίδες καταστήματος WooCommerce

en: WooCommerce integrates with MaxMind Geolocation to reliably determine the location of your customers.
el: Το WooCommerce έχει ενσωματωμένο το MaxMind Geolocation για να προσδιορίζει αξιόπιστα την τοποθεσία των πελατών σας.

en: WooCommerce product translation page
el: σελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce

en: WooCommerce settings page.
el: σελίδα ρυθμίσεων του WooCommerce.

en: WooCommerce store pages are translated to all the site's languages.
el: Οι σελίδες καταστήματος WooCommerce έχουν μεταφραστεί σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου.

en: WooCommerce store pages do not exist for these languages:
el: Δεν υπάρχουν σελίδες καταστήματος του WooCommerce για τις εξής γλώσσες:

en: Yes, go to the troubleshooting page
el: Ναι, μετάβαση στη σελίδα επίλυσης προβλημάτων

en: You are using the same value as for the regular category base. This is known to create conflicts resulting in urls not working properly.
el: Χρησιμοποιείτε την ίδια τιμή με αυτή της κανονικής βάσης κατηγοριών. Είναι γνωστό ότι αυτό δημιουργεί διενέξεις που έχουν ως αποτέλεσμα την εσφαλμένη λειτουργία των URL.

en: You can choose to clear the cart contents when you change language or currency in case you have problems in cart or checkout page
el: Μπορείτε να επιλέξετε να διαγράψετε τα περιεχόμενα του καλαθιού όταν αλλάζετε γλώσσα ή νόμισμα, σε περίπτωση που συναντάτε προβλήματα στο καλάθι ή στη σελίδα ολοκλήρωσης πληρωμής

en: You can enter or edit your default values on the %1$sPermalinks settings%2$s page or, for the endpoints, on the WooCommerce %3$sAdvanced settings%4$s page.
el: Μπορείτε να καταχωρίσετε ή να επεξεργαστείτε τις προεπιλεγμένες τιμές στη σελίδα %1$sΡυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων (Permalinks)%2$s ή, για τις τελικές τιμές, στη σελίδα %3$sΠροηγμένες ρυθμίσεις%4$s του WooCommerce.

en: You can express your love and support by %1$srating our plugin %2$s%3$s and saying that it works for you.
el: Μπορείτε να εκφράσετε την αγάπη και τη στήριξή σας  %1$sβαθμολογώντας το πρόσθετό μας %2$s%3$s και ενημερώνοντας τους άλλους ότι το βρήκατε χρήσιμο.

en: You can make these updates now, or later from the %1$sWooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual & Multicurrency%2$s menu.
el: Μπορείτε να κάνετε αυτές τις αλλαγές τώρα ή αργότερα από το %1$sμενού του WooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual & Multicurrency%2$s.

en: You can still use the %1$smulticurrency features%2$s without buying anything.
el: Μπορείτε ακόμα να χρησιμοποιήσετε τα %1$sχαρακτηριστικά πολλαπλών νομισμάτων%2$s χωρίς να αγοράσετε τίποτα.

en: You can translate strings related to global add-ons on the %1$sWPML String Translation page%2$s. Use the search on the top of that page to find the strings.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε συμβολοσειρές που σχετίζονται με καθολικές προσθήκες στη %1$sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%2$s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή αυτής της σελίδας, για να βρείτε τις συμβολοσειρές.

en: You can translate strings related to subscription products on the %1$sWPML String Translation page%2$s. Use the search on the top of that page to find the strings.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε συμβολοσειρές που σχετίζονται με συνδρομητικά προϊόντα στη %1$sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%2$s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή αυτής της σελίδας, για να βρείτε τις συμβολοσειρές.

en: You can translate the Group Name, Group Description and every Option Label of your product add-on on the %1$sWooCommerce product translation page%2$s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε το Όνομα ομάδας, την Περιγραφή ομάδας και κάθε Ετικέτα επιλογής της προσθήκης προϊόντων σας στη %1$sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WPML%2$s

en: You can translate the Person Type Name and Description on the  %1$sWooCommerce product translation page%2$s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε το Όνομα και την Περιγραφή τύπου ατόμου στη %1$sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce%2$s

en: You can translate the labels of your table rates on the %1$sWPML String Translation page%2$s. Use the search on the top of that page to find the labels strings.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τις ετικέτες των τιμών πίνακα στη %1$sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%2$s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή αυτής της σελίδας, για να βρείτε τις συμβολοσειρές ετικετών.

en: You can translate the titles of your custom Resources on the %1$sWooCommerce product translation page%2$s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τους τίτλους των προσαρμοσμένων Πόρων σας στη %1$sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce%2$s

en: You can translate this method title on the %1$sWPML String Translation page%2$s. Use the search on the top of that page to find the method title string.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε αυτόν τον τίτλο μεθόδου στη %1$sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%2$s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή αυτής της σελίδας, για να βρείτε τη συμβολοσειρά τίτλου μεθόδου.

en: You can translate your custom product tabs on the %1$sWooCommerce product translation page%2$s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τις προσαρμοσμένες ετικέτες προϊόντων σας στη %1$sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WPML%2$s

en: You can translate your custom product tabs on the %s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τις προσαρμοσμένες ετικέτες προϊόντων σας στη %s

en: You have to save all settings before updating exchange rates
el: Πρέπει να αποθηκεύσετε όλες τις ρυθμίσεις πριν ενημερώσετε τις συναλλαγματικές ισοτιμίες

en: You have untranslated terms!
el: Έχετε μη μεταφρασμένους όρους!

en: You haven't added any secondary currencies
el: Δεν έχει προσθέσει κανένα δευτερεύον νόμισμα

en: You haven't added any secondary currencies.
el: Δεν έχετε προσθέσει δευτερεύοντα νομίσματα.

en: You need the WPML plugin to make your store multilingual and display currencies based on site language. Don't have it yet?
el: Χρειάζεστε το πρόσθετο WPML για να κάνετε το κατάστημά σας πολύγλωσσο και να προβάλλετε νομίσματα με βάση τη γλώσσα του ιστοτόπου. Δεν το έχετε ακόμα;

en: You should check WPML configuration files added by other plugins or manual settings on the %s section.
el: Πρέπει να ελέγξετε τα αρχεία ρύθμισης παραμέτρων του WPML που έχουν προστεθεί από άλλες προσθήκες ή τις μη αυτόματες ρυθμίσεις στην ενότητα %s.

en: You will need either the Multilingual CMS or Multilingual Agency package to use WPML with WooCommerce.
el: Θα χρειαστείτε είτε το πακέτο Multilingual CMS είτε το Multilingual Agency για να χρησιμοποιήσετε το WPML με το WooCommerce.

en: You've successfully installed %1$sWooCommerce Multilingual & Multicurrency%2$s. Would you like to see a quick overview?
el: Εγκαταστήσατε επιτυχώς το %1$sWooCommerce Multilingual & Multicurrency %2$s. Θέλετε να δείτε μια γρήγορη επισκόπηση;

en: You've switched the language and there are items in the cart. If you keep the %s language, the cart will be emptied and you will have to add the items again to the cart.
el: Αλλάξατε γλώσσα και υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι. Αν διατηρήσετε τη γλώσσα %s, το καλάθι θα αδειάσει και θα πρέπει να προσθέσετε τα στοιχεία ξανά στο καλάθι.

en: Your cart is not empty! After you switched the currency, all items from the cart will be removed and you have to add them again.
el: Το καλάθι σας δεν είναι άδειο! Αφού αλλάξετε το νόμισμα, όλα τα στοιχεία από το καλάθι σας θα αφαιρεθούν και θα πρέπει να τα προσθέσετε ξανά.

en: Your multilingual shop is almost ready. Next, you should go to the different tabs in %1$sWooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual & Multicurrency%2$s admin and do the final setup.
el: Το πολυγλωσσικό σας κατάστημα είναι σχεδόν έτοιμο. Στη συνέχεια, πρέπει να μεταβείτε στις διάφορες καρτέλες στη %1$sδιαχείριση WooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual & Multicurrency%2$s και να πραγματοποιήσετε την τελική εγκατάσταση.

en: Your product permalink base is not translated to:
el: Η βάση μόνιμων συνδέσμων των προϊόντων σας δεν έχει μεταφραστεί σε:

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Your shipping class %1$s has been created in %2$s language. Please switch your language if you want to provide shipping costs in different currencies for this class.
el: Η κατηγορία ταχυδρομικής αποστολής σας %1$s έχει δημιουργηθεί στη %2$s γλώσσα. Αλλάξτε τη γλώσσα σας, αν θέλετε να παρέχετε κόστος αποστολής σε διαφορετικά νομίσματα για αυτήν την κατηγορία.

en: Your site uses %1$s to automatically calculate prices in the secondary currency. There is an %2$s effective June 1st, 2018.
el: Ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί %1$s, για να υπολογίζει αυτομάτως τιμές στο δευτερεύον νόμισμα. Υπάρχει ένας %2$s που ισχύει από την 1η Ιουνίου 2018.

en: Your theme does not support a currency switcher widget. Please %1$sadd your currency switcher%2$s using a shortcode or PHP.
el: Το θέμα σας δεν υποστηρίζει γραφικό στοιχείο αλλαγής νομίσματος. Σας παρακαλούμε %1$sπροσθέστε την εναλλαγή νομισμάτων σας%2$s χρησιμοποιώντας έναν σύντομο κώδικα ή PHP.

en: and
el: και

en: configure WooCommerce Multilingual & Multicurrency
el: διαμορφώστε το WooCommerce Multilingual & Multicurrency

en: default
el: προεπιλογή

en: https://wpml.org/documentation/related-projects/woocommerce-multilingual/?utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wcml
el: https://wpml.org/documentation/related-projects/woocommerce-multilingual/? utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wcml

en: important change about this service
el: σημαντική αλλαγή για αυτή την υπηρεσία

en: left
el: απομένουν

en: multicurrency settings page
el: σελίδα ρυθμίσεων πολλαπλών νομισμάτων

en: never
el: ποτέ

en: none
el: κανένα

en: of
el: από

en: permalinks settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων

en: products with variations
el: προϊόντα με παραλλαγές

en: translated
el: μεταφράστηκε

en: translations
el: μεταφράσεις

en: wpml-config.xml file missing from WooCommerce Multilingual & Multicurrency folder.
el: Το αρχείο wpml-config.xml λείπει από τον φάκελο WooCommerce Multilingual & Multicurrency.
